SEVING Serwis i Naprawa Maszyn Do Szycia www.seving.pl tel. 604503635

Jest polską spółką akcyjną założoną w 2011 roku, z siedzibą w Warszawie, która jest jedną z największych w Polsce firm tworzących gry wideo na najpopularniejsze platformy sprzętowe (PC/PS/Xbox/iOS/Android). Kto z fanów tego uniwersum nie chciałby zobaczyć w kinach historii Arthasa Menethila, od jego początków w zakonie paladynów, aż do upadku i zostania Królem Liszem? W sieci wielokrotnie pojawiały się głosy, jakoby idealnym aktorem do tej roli był Henry Cavill. Czy w związku z tym mamy porzucić nadzieje na powstanie ewentualnej kontynuacji?

Członkowie zarządu P2C stanowczo zapewniają, że „rozmowa o takiej treści” między nimi a Sandrą Iwaniuk „nie miała miejsca”. Kolejna emisja prywatna, przed debiutem na NC, i przy dużo wyższej wycenie, została jednak faktycznie przeprowadzona i — jak informowała agencja IV — zakończyła się sukcesem. Jeden walor spółki został więc wyceniony na 6,90 zł. Spółki z grupy PlayWay coraz chętniej udostępniają prologi swoich gier, odnosząc przy tym sukcesy. Jednym z najnowszych jest Prison Simulator, który otrzymał ponad 90% pozytywnych ocen.

  • Co tak naprawdę zawiodło, jeśli chodzi o filmowego Warcrafta?
  • Spółka może się pochwalić globalnymi sukcesami sprzedażowymi w postaci m.in serii Car Mechanic Simulator, House Flipper, Thief Simulator, Uboat i wiele innych.
  • Pierwsza część została wydana w maju 2018 roku i od tamtego czasu otrzymuje zarówno płatne, jak i darmowe dodatki.
  • Polska marka stworzyła wyjątkowy w skali świata model biznesowy, za którego niewątpliwym sukcesem stoi w zasadzie jedna osoba.

The Tenants to ostatni tytuł wydany w marcu we wczesnym dostępie. Notowany na NewConnect Play2Chill (P2C) to tylko jedna z ponad 80 spółek growych z notowanej na GPW grupy PlayWay, i bynajmniej nie kluczowa. Przy czym królik to Wojciech Iwaniuk, szef Inner Value (IV), największej w kraju agencji ds. Relacji inwestorskich, obsługującej P2C i dbającej o jej wizerunek. PlayWay ma do tego odpowiednie narzędzie, które pod nos podsunął mu Steam – listy życzeń, zwane z angielska wishlistami. W teorii jest to system, który pozwala nam “obserwować” jakiś tytuł przed premierą lub nawet po niej.

House Flipper 2

Władze P2C odrzucają zarzuty, twierdząc, że Sandra Iwaniuk nie stała się akcjonariuszką przez własne zaniedbania. Wskazała bowiem spółce taki, a nie inny adres zamieszkania, nie aktualizując go. Mocno opóźniona premiera MMS z listopada brytyjski premier boris johnson może zignorować ustawę o brexit 2021 r., mimo wsparcia jej promocją przez PW, okazała się jednak klapą. Tuż po niej kurs P2C runął o około 60 proc. I od prawie dwóch lat utrzymuje się w okolicy 5 zł, co przekłada się na niską kapitalizację spółki — rzędu 16 mln zł.

Nie chciał z nami rozmawiać również Mateusz Leszczyński, znajomy Wojciecha Iwaniuka z upadłością konsumencką na koncie, który — jak wynika z informacji PB — ma duży wpływ na FKL. Sandra Iwaniuk twierdzi, że została oszukana, bo zarząd P2C nie zawiadomił jej o walnym z grudnia 2019 r., na którym miało dojść do przekształcenia firmy w spółkę akcyjną w uzgodniony sposób, czyli mejlem. Zawiadomienie o nim wysłał pocztą na adres, pod którym już nie przebywała, a mieszkał tam Maciej Nowak, dobry znajomy Wojciecha Iwaniuka, który był jego świadkiem na ślubie. MobilWay to spółka należąca do grupy PlayWay. Natomiast Movie Games Mobile prowadzi działalność pod skrzydłami Movie Games.

RELACJE INWESTORSKIE

Dla porównania CD Projekt zarobił wtedy tylko 55 mln zł. Wraz z wishlistami pojawiają się także zarzuty manipulacji, m.in. Ciągłe przekładanie tego parametru sprawia, że gra może dłużej być wyświetlana jako „nadchodząca” na Steamie. Głównymi akcjonariuszami PlayWaya są ACRX Investments Limited i prezes spółki Krzysztof Kostowski, mają po 40,91 proc.

Johnny Depp dużo stracił podczas słynnego procesu. Została z nim jedna firma. „Zawsze będę lojalny”

Natomiast MobilWay należący do PlayWaya już pracuje nad własnymi IP, a niektóre z nich trafią w pierwszej kolejności na konsole Nintendo Switch. Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Prezes grupy PlayWay, Krzysztof Kostowski w najnowszym wideo zapowiada, że w zarządzie spółki może pojawić się nowa osoba.

Zysk netto PlayWaya przypadający na jednostkę dominującą w pierwszym kwartale sięgnął 25,5 mln zł i był o 8 proc. Wynik EBITDA, czyli 28,8 mln zł, okazał się o 3,6 proc. – polski producent i wydawca gier komputerowych, powstały w 2011 roku z inicjatywy Krzysztofa Kostowskiego[3].

Mowa o planach powołania nowego członka zarządu, który miałby być odpowiedzialny za rozwój segmentu gier mobilnych w spółce. Ostateczna decyzja nie została jeszcze podjęta. W przypadku powołania nowej osoby, jej sylwetka zostanie zaprezentowana w oddzielnym komunikacie. W tym wypadku gry to przede wszystkim biznes i prezes nie udaje, że liczy się tu jakaś “misja”.

Dbaj o czystość wody pitnej bez przepłacania – przegląd dzbanków filtrujących w cenach do 40 zł

Jak informował PlayWay, koszty produkcji oraz marketingu The Tenants zwróciły się po 15 godzinach od premiery. Współpraca PlayWay oraz Movie Games w zakresie gier mobilnych może umocnić pozycję na tym rynku. Mr. Prepper oraz Builders of Egypt to jedne z mocniejszych tytułów. Pierwszy z nich zadebiutował w połowie marca i wystarczyło 12 godzin, aby koszty produkcji oraz marketingu zostały zwrócone. Wciąż nie znamy dokładnej daty premiery Builders of Egypt, jednak jest to tytuł utrzymujący się wysoko na Top Wishlist platformy Steam.

Jak wspomniał prezes grupy PlayWay, ten miesiąc nie jest najlepszym okresem dla mniejszych tytułów, o czym przekonali się już w ubiegłym roku. Obecnie stawiają na wyprzedaże, które rozpoczną się właśnie w najbliższym miesiącu. Co więcej, spółce spodobał się model udostępniania gry w usłudze GamePass i niewykluczone, że kolejne produkcje trwają do tego abonamentu. Pomysł ten idealnie obrazuje ambicje PlayWay, do robienia gier, jakich oczekują sami gracze. Ponad 100 zależnych spółek to ogromna liczba spraw do ogarnięcia, a baza pomysłów od tysięcy, jeżeli nie milionów ludzi zdaje się być znacznie prostszym, a być może skuteczniejszym rozwiązaniem. Do ewenement na skalę całego świata, który jednak jeszcze bardziej podkreśla wadę całego PlayWay – nie każdy ogłoszony projekt trafi w ręce graczy.

Kolejny polski producent gier ma się czym pochwalić. Kurs wystrzelił

Warto również pamiętać, że do twórców trafia bardzo mały procent przychodów z tego kraju. Twórcy z Hollywood od zawsze chętnie sięgali po gry wideo. Niestety, w większości przypadków ekranizacje nie prezentowały zbyt wysokiego poziomu. Tak było między innymi z produkcją, nowa linia ramion kredytowych w amarkets która miała zapoczątkować epicką serię. Steam, jak co miesiąc, opublikował zestawienie najlepszych premier gier w danym miesiącu. W marcu 2021 roku wśród wyróżnionych produkcji znalazły się aż 3 tytuły z Polski i wszystkie trzy są związane z Grupą PlayWaya.

Agencja Stor9_ zanotowała spadek przychodów sprzedażowych o 18,6 proc. Do 2,62 mln zł, a jej strata netto pogłębiła się ze 131,1 do 140,7 tys. Kilka miesięcy wcześniej Lewandowski razem ze swoim współpracownikiem Tomaszem Zawiślakiem uruchomił agencję Stor9_, która zajmuje się głównie strategią wydarzenia, na które warto zwrócić uwagę w przyszłym tygodniu komunikacji Anny i Roberta Lewandowskich. Natomiast na początku 2014 roku piłkarz został udziałowcem funduszu Protos VC inwestującego m.in. Od czterech lat Playway jest notowany na rynku głównym warszawskiej giełdy. Przy obecnym kursie 589 zł za akcję kapitalizacja spółki wynosi 3,89 mld zł.


Robert

Trzydzieści lat: naprawa maszyn do szycia i urządzeń precyzyjnych.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *